Papuošalai

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Aukso istorija

Kaip ir visi taurieji metalai, auksas per visą istoriją buvo valdžios, suverenumo ir turto rodiklis. Jis puošė karalių ir sultonų sostus bei karūnas. Pirmą kartą iš aukso pagaminti daiktai ir brangenybės, kurios, kaip spėjama, buvo rasti žemės paviršiuje, Pietų Irake apie 3000 m. pr. m. e., o Peru apylinkėse pirmieji auksiniai papuošalai ir juvelyriniai dirbiniai buvo aptikti maždaug 2000 m. pr. m. e. Auksas, kuris yra svarbi vertybė turkų tautai, turkų civilizacijose dažnai buvo valstybės ir suvereniteto simbolis. Romos laikotarpiu auksas buvo naudojamas valstybės skoloms apmokėti, 19 a. sukėlė didžiulius aukso karštinės judėjimus, o vėliau pradėtas naudoti pramonėje, taip ir nepraradęs savo svarbos iki šiol, po šimtmečius trukusių nuotykių.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Deimantų formavimasis

Deimantai atsirado prieš milijardus metų, jie susiformavo dar gerokai prieš dinozaurų atsiradimą, todėl kiekvienas deimantas yra labai senas. Jų istorija yra senesnė už kai kurias dangaus žvaigždes, todėl jo istorijos pagrindas - stulbinanti kelionė. Ši kelionė labai seną elementą pavertė vienu iš nemirtingiausių pasaulio brangakmenių. Kristalizavęsis giliai žemės plutoje, veikiamas itin didelio karščio ir slėgio, deimantas išsaugojo savo brangias paslaptis tol, kol ugnikalnių lavos pagalba buvo iškeltas į žemės paviršių. Tada jis tūkstančius metų susidūrė su gamtos poveikiu. Tik nedaugelis iš jų yra tokio dydžio ir kokybės, kad galėtų būti naudojami juvelyriniuose dirbiniuose. Indijoje deimantai pradėti kasti daugiau kaip prieš 2800 metų. Nors šiandien naudojama daug naujų ir modernių metodų, deimantų paieška vis dar yra labai sudėtinga užduotis. Geologai brangiausių gamtos akmenų ieško visur - nuo užšalusios Sibiro ir Kanados tundros iki deginančių Afrikos dykumų ir vandenynų dugnų. Kad rastų vieną deimantą, jie turi persijoti tiek dirvožemio, kad užtektų namui užpildyti.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Smaragdas

Smaragdas - mitologijos ir legendų akmuo - yra vienas iš 4 vertingiausių akmenų pasaulyje. (Kiti brangakmeniai yra deimantas, safyras ir rubinas. Kiti akmenys laikomi pus-brangakmeniais). Tikėta, kad smaragdas atneša lietų, nes jo spalva yra žalia. Smaragdas kaip brangakmenis buvo naudojamas šimtmečius. Smaragdo kasyklų istorija Egipte datuojama dar 1650 prieš Kristų. Smaragdas tradiciškai laikomas gegužės mėnesio gimimo akmeniu. Be to, kai kuriose kultūrose smaragdas žinomas kaip tradicinė dovana 55-tųjų vestuvių metinių proga. Tai ištikimybės akmuo.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Safyras

Safyras yra vienas brangiausių akmenų pasaulyje, dar vadinamas dangaus rubinu. Jis yra kietas, atsparus karščiui ir dažnai būna ryškios mėlynos spalvos. Tačiau pats brangiausias yra skaidrus ir tamsiai mėlynas. Safyras pradėtas naudoti dar prieš krikščionybės laikus. Vėliau Senovės Romos, Graikijos ir Egipto laikotarpiais jis buvo ypač vertinamas bei naudojamas kaip karališkasis akmuo. Daugybė civilizacijų vertino bei naudojo safyrą - nuo Trojos Helenos iki karaliaus Saliamono ir Arabijos karalysčių. Senovėje safyras buvo naudojamas mistiniams dalykams, tokiems kaip gydymas, astrologija ir ritualai, taip pat juvelyriniams dirbiniams. Daugiausia safyrų kasama Indijoje, Tailande, Šri Lankoje, Afganistane, Australijoje, Brazilijoje ir Pakistane.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Rubinas

Rubinas yra vienas iš 4 juvelyrikoje pripažintų brangakmenių. Kiti akmenys skirstomi į pus-brangakmenių, natūralių akmenų arba dekoratyvinių akmenų grupes. Rubinas, vienas brangiausių akmenų grožio ir estetikos požiūriu, Indijoje pripažįstamas kaip akmenų valdovas. Rubinas, priklausantis korundų grupei, yra vertingiausias ir kiečiausias akmuo po deimanto. Rubino kietumas yra 9,0, lydymosi temperatūra - 2050 °C. Jo spalvų gama - nuo raudonos iki rudos ar rausvos, nuo rausvos iki purpurinės, įvairių raudonų atspalvių. Raudoną spalvą šiam akmeniui suteikia jame esantis chromo elementas. Labiausiai pageidaujama ir vertinama yra tamsi, ryški kraujo spalva.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Tanzanitas

Tanzanitas yra retas brangakmenis. Nors jis priskiriamas pus-brangakmenių kategorijai, iš tikrųjų turėtų būti priskiriamas brangakmenių kategorijai. Jis tiek pat brangus, kiek ir retas. Tanzanitą, pavadintą Tanzanijos valstybės vardu, pasauliui pristatė Niujorko juvelyrinių dirbinių kompanija ‚Tiffany & Co‘ Nors šis pavadinimas įsitvirtino komercine prasme, mokslininkai šį akmenį laiko mėlynuoju zoisitu, nes nepritaria tam, kad akmeniui būtų suteikiamas daugiau nei vienas pavadinimas. Tačiau būtent ‚Tiffany&Co‘ dėka, tanzanitas įgijo dabartinę vertę.

Papuošalai
Papuošalai
Papuošalai

Zultanitas

Zultanitas, pasaulyje pradėtas pažinti šiek tiek po 80-tųjų metų. Tai yra natūralus akmuo, kuris labai populiarus pastaruosius 10 metų, mūsų šalyje kasamas tik Muğla-Milas apylinkėse ir gali būti naudojamas šimtaprocentinės natūralios žaliavos pavidalu. Be to, zultanitas yra vienas iš 5 akmenų, kurie gamtoje gali keisti spalvą. Todėl jis toks populiarus ir vertingas. Šis brangakmenis, kurio tikrasis pavadinimas kasybos srityje yra Diaspor, ir kuris šiandien vartotojui siūlomas su prekės ženklu „Zultanite“, pirmą kartą buvo išgautas 2005 m. Muğla Milas mieste. Diasporo pavadinimą „Zultanite“, buvo įkvėptas žodžio „sultonas“, suteikė kasyklos savininkas Murat Akgün, o laikui bėgant „Zultanite“ tapo registruotu prekės ženklu. Šiandien „Zultanite“ yra labai garsus prekės ženklas, registruotas JAV bendrovės „Global Licansing N.V.“ vardu.

ApsipirktiNuveskime jus į patogiausius prekybos centrus.

Oda

Tekstilė

Turkiški Saldumynai